Mustela гел за капење 750ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Mustela гел за капење 750ml


  • Шифра: 0017102
  • Производител: Mustela
682 ден. 910 ден.

Mustela гел за капење 750ml.

Гел за капење, за коса и тело.  Нова формулација збогатена со природна Мустела патентирана активна состојка која ја подобрува заштитната улога на кожата и ја чува јачината на нејзините матични клетки. Нежно ја чисти косата и кожата на бебињата, штитејќи го хидролипидниот филм и природниот баланс на кожата на главата од раѓање и понатаму". Дерматолошкиот гел ja смирува кожата и го неутрализира исушувачкиот ефект на тврдата вода. ормулацијата е без сапуни. Не ги иритира очите. *Формулацијата е безбедна и за предвремено родени бебиња

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!


Начин на употреба: истиснете мала количина од дерматолошкиот гел за
капење на дланката и нежно насапунете ја кожата и косата. Внимателно
измијте. Приоритет е даден на состојките од природно потекло.
Производот
е биоразградлив. Не содржи парабени, фталати, феноксиетанол.
Хипоалергена формулација Формулирано така да го минимизира ризикот од
алергиски реакции.
За надворешна употреба.

Mustela

Mustela