Mustela заштитен витамински крем 100ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Mustela заштитен витамински крем 100ml


  • Шифра: 0014243
  • Производител: Mustela
345 ден. 460 ден.

Mustela заштитен витамински крем 100ml.

Заштитен витамински крем
Комплетна нега на кожата за пеленското подрачје. Секојдневно го спречува пеленскиот испит, веќе од првиот ден. Формулацијата е безбедна за пребдвремено родени бебиња.
1.    Спречува промени – Avocado Perseose®
2.    Веднаш смирува –  Alacea Oxeoline®
3.    Долготрајно зацелува – Sunflower oil destilate
+ цинк оксид за дополнителна заштита

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!


Начин на употреба: при секоја промена на пелените, нанесете подебел
слој од заштитниот витамински крем на чисто и суво пеленско подрачје. Во
случај на тежок пеленски испит кој не поминува побарајте медицинска
помош. За надворешна употреба.
98% од состојките се од природно потекло. Не содржи парфеми и конзерванси. Хипоалергентна формула.

Mustela

Mustela