Hallsept спреј за грло :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Hallsept спреј за грло


  • Шифра: 0018258
  • Производител: Bionika
330 ден.

Hallsept спреј за грло 30ml.

Состав: Спреј за уста и грло во облик на раствор, медицинско средство кој во својот состав содржи левоментол, тимол, етерични масла од еукалиптус, жалфија, каранфилче и нане.

Дозирање:

При болки во грлото и отежнато дишење, две до три распрскувања во задниот дел од грлото на секои 3- 4 часа или по потреба.

При воспалителни појави во усната празнина, две до три распрскувања 3- 4 пати на ден половина час по јадење. Прснете го заболеното место во усната празнина, почекајте 15 секунди, потоа проголтајте го растворот.

При лош здив, распрскајте два до три пати од спрејот во усната празнина, почекајте 15 секунди и проголтајте го растворот. Повторете го ова по секој оброк.

Халсепт се употребува кај деца над 4 години и возрасни.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

Bionika

Bionika