Persen Forte капсули за возрасни,20 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Persen Forte капсули за возрасни,20 капсули


  • Шифра: 0004171
  • Производител: Alvogen
236 ден. 315 ден.

Persen Forte капсули за возрасни,20 капсули.

Состав

-Екстракт од корен од валериjана 87.5mg

-Екстрак од лист од маточина 17.5mg

-Екстрак од лист од нане 17.5mg

Употреба:
Возрасни и адолесценти над 12 години :
– при состојби на стрес, напнатост и раздразливост земете две капсули Персен Форте два пати на ден.
– при несоница за полесно заспивање земете една капсула Персен Форте половина час до еден час пред спиење.
Капсулите се голтаат со вода, независно од оброците.
Дејството на Персен Форте се манифестира постепено. За да се постигне оптимален терапевтски ефект, потребно е капсулите непрекинато да се земаат најмалку 2 недели.
Времетраењето на лекувањето не е ограничено. После долготрајна употреба на ПЕРСЕН Форте во препорачаните дози, не се јавува зависност од препаратот ниту апстиненцијални симптоми.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството! 

За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт

Alvogen

Alvogen