WAYA D3 капки за деца 10ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
WAYA D3 капки за деца 10ml


  • Шифра: 0016613
  • Производител: MEDIS
440 ден.

WAYA D3 капки за деца 10ml.

Состав: Lactobacillus rhamnosus GG и  витамин D3

Зошто да ги одберете WAYA® D3 капките?

   - Кај доенчињата и децата е зголемен ризикот од недостаток на витамин D
  -  За здрави заби и коски на вашите малечки
   -За нормална работа на имунолошкиот систем
    -За регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања (дијареа, грчеви, гасови...), бидејќи капките содржат пробиотик.

За WAYA® D3 капките

    -7 капки содржат потребен дневен внес на витамин D според препораките на педијатрите (400 И.Е.)
  -  Не причинуваат грчеви кај доенчињата, бидејќи се единствени кои во својот состав го содржат најистражуваниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG и витамин D3 во маслена суспензија
    Витаминот D3 во WAYA® капките е во маслена суспензија и не се потребни додатоци (антиоксиданси, стабилизатори, конзерварнси) кои можат да предизвикаат подуеност и грчеви
   - 7 капки содржат најмалку 1,4 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
   - Редовна контрола и квалитет
   - Соодветни за новороденчиња, доенчиња и деца
   - Со оглед на тоа што не содржат алергени (млечни протеини, лактоза, глутен, јајца, риба, кикирики, сусам, SO2, соја, јаткасти плодови, целер, горчица, ракчиња) може да се користат кај пациенти со алергии
    -Витаминот D3 е од растително потекло и е погоден за вегетаријанци
   - Имаат неутрален мирис и вкус
   - Едноставно дозирање
    -После отварање на шишенцето капките се употребуваат уште најмалку еден месец

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

MEDIS

MEDIS