• BIODERMA Sebium пенест гел за миење и прочистување на комбинирана и масна кожа

BIODERMA Sebium пенест гел за миење и прочистување на комбинирана и масна кожа 200ml.

Го регулира квалитетот на себумот без да ја исуши кожата. Благодарение на Fluidactiv комплексот спречува појава на неправилности и биолошки го регулира квалитетот на себумот. Збогатен со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium гелот ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум. Без сапун. Се измива.

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдвено. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода. Може да се користи и како гел за бричење.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
   Лош           Добар

BIODERMA Sebium пенест гел за миење и прочистување на комбинирана и масна кожа

  • Производител: BIODERMA
  • Шифра на производ:018878
  • Достапност:На залиха
  • 780ДЕН.


Тагови: BIODERMA, Sebium, гел