• BIODERMA Cikabio SPF 50+ крем со висока заштита

BIODERMA Cikabio SPF 50+ крем со висока заштита 30ml.

Регенеративен крем со многу висока заштита на сонце.
Регенеративен крем кој овозможува реобнова на иритираната кожа изложена на сонце. Делува на секоја фаза на биолошкиот процес на регенерација и го лимитира ризикот од појава на хиперпигментација и темни дамки во пределите со лузни. Неговите антибактериски агенси (бакар-цинк) го прочистуваат епидермисот и превенираат бактериска пролиферација. Прочистува и ја намалува потребата за чешање. Посебно се препорачува после ласерски третман, пилинг, епилација, повреди, рани и сл. За лице, усни и тело. Наменето за бебиња,деца и возрасни.
Употреба: Нанесете на  кожата пред изложување на сонце. Нанесувајте секојдневно се додека кожата комплетно се обнови. Избегнувајте ја зоната околу очите. Повторете ја постапката во текот на денот.Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
   Лош           Добар

BIODERMA Cikabio SPF 50+ крем со висока заштита

  • Производител: BIODERMA
  • Шифра на производ:018906
  • Достапност:На залиха
  • 955ДЕН.


Тагови: BIODERMA, Cikabio, SPF, 50+